PKEE promuje polską energetykę podczas szczytu Eurelectric

W dniach 4-5 czerwca w Ljubljanie w Słowenii zebrało się 500 kluczowych przedstawicieli europejskiego sektora energetycznego. Prezesi, politycy i biznes rozmawiali o aktualnych wyzwaniach, możliwościach elektryfikacji i cyfrowej modernizacji. Polski Związek Energii Elektrycznej był jednym ze sponsorów konferencji i partnerem ścieżki dyskusyjnej poświęconej zrównoważonemu rozwojowi. W panelu głos zabrał Filip Grzegorczyk, Wiceprezes PKEE i CEO TAURON Polska Energia SA.

Dostęp do bezpiecznej, zrównoważonej i niedrogiej energii to marzenie wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, a także cel, do którego Polska konsekwentnie dąży ” – powiedział Filip Grzegorczyk.

Pierwszego dnia konferencji zaprezentowano raport dotyczący elektryfikacji. To fundamentalne studium przedstawia opcje głębokiej elektryfikacji transportu, przemysłu i budownictwa. Europejski sektor energetyczny jest jednym ze zwolenników ograniczenia emisji w 2050 r. Poprzez transformację gospodarki. Ponadto badanie wskazuje, że różne punkty wyjścia w krajach UE – pod względem energii, sytuacji gospodarczej i działalności przemysłowej – będą wymagały różnych ścieżek i poziomów starania. Na przykład w Polsce głęboka dekarbonizacja będzie w dużym stopniu uzależniona od komercyjnej dostępności kluczowych technologii przejściowych.

To coroczne wydarzenie zostało zorganizowane przez Eurelectric, czołową organizację sektora energetycznego w UE. Spotkanie wymieniało poglądy na temat najnowocześniejszych rozwiązań i przyszłych zastosowań, takich jak elektromobilność i inwestycje energetyczne. Podczas szczytu PKEE aktywnie promowało również Letni Dzień odbywający się 6 czerwca w Muzeum Autoworld w Brukseli.

Elektryfikacja transportu jest ważna dla sektora elektroenergetycznego, podobnie jak bilansowanie zużycia i wytwarzania energii w różnych porach dnia i nocy, a także budowanie nowych mocy z wykorzystaniem czystszych źródeł energii ” – powiedział Paweł Wróbel, Dyrektor Biura PKEE w Brukseli.

Do pobrania: