PKEE promuje polską energetykę podczas szczytu Eurelectric

PKEE promuje polską energetykę podczas szczytu Eurelectric

W dniach 4-5 czerwca w Ljubljanie w Słowenii zebrało się 500 kluczowych przedstawicieli europejskiego sektora energetycznego. Prezesi, politycy i biznes rozmawiali o aktualnych wyzwaniach, możliwościach elektryfikacji i cyfrowej modernizacji. Polski Związek Energii Elektrycznej był jednym ze sponsorów konferencji i partnerem ścieżki dyskusyjnej poświęconej zrównoważonemu rozwojowi. W panelu głos zabrał Filip Grzegorczyk, Wiceprezes PKEE i CEO TAURON Polska Energia SA.

Dostęp do bezpiecznej, zrównoważonej i niedrogiej energii to marzenie wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, a także cel, do którego Polska konsekwentnie dąży ” – powiedział Filip Grzegorczyk.

Pierwszego dnia konferencji zaprezentowano raport dotyczący elektryfikacji. To fundamentalne studium przedstawia opcje głębokiej elektryfikacji transportu, przemysłu i budownictwa. Europejski sektor energetyczny jest jednym ze zwolenników ograniczenia emisji w 2050 r. Poprzez transformację gospodarki. Ponadto badanie wskazuje, że różne punkty wyjścia w krajach UE – pod względem energii, sytuacji gospodarczej i działalności przemysłowej – będą wymagały różnych ścieżek i poziomów starania. Na przykład w Polsce głęboka dekarbonizacja będzie w dużym stopniu uzależniona od komercyjnej dostępności kluczowych technologii przejściowych.

To coroczne wydarzenie zostało zorganizowane przez Eurelectric, czołową organizację sektora energetycznego w UE. Spotkanie wymieniało poglądy na temat najnowocześniejszych rozwiązań i przyszłych zastosowań, takich jak elektromobilność i inwestycje energetyczne. Podczas szczytu PKEE aktywnie promowało również Letni Dzień odbywający się 6 czerwca w Muzeum Autoworld w Brukseli.

Elektryfikacja transportu jest ważna dla sektora elektroenergetycznego, podobnie jak bilansowanie zużycia i wytwarzania energii w różnych porach dnia i nocy, a także budowanie nowych mocy z wykorzystaniem czystszych źródeł energii ” – powiedział Paweł Wróbel, Dyrektor Biura PKEE w Brukseli.

Do pobrania:

Wodór, słońce, wiatr: które z technologii przyczynią się do transformacji energetycznej Europy

16 marca, 2021

Inwestycje w rozwój sieci elektroenergetycznych zaowocują utworzeniem 500 000 miejsc pracy

14 stycznia, 2021

Debata PKEE i Energy Post: Rola energii słonecznej w sprawiedliwej transformacji energetycznej

15 grudnia, 2020

Debata EEF i PKEE – Energia z morza, co może wnieść morska energetyka wiatrowa?

10 grudnia, 2020

Przyszły miks energetyczny Europy: Jakie role odegrają w nim poszczególne technologie?

3 grudnia, 2020

Stanowisko PKEE ws. raportu Instrat i ClientEarth “Monopol węglowy z problemami. Analiza restrukturyzacji polskiego sektora energetycznego”

25 listopada, 2020

Wiceprezes Zarządu PGE i Członek Rady Zarządzającej PKEE Paweł Cioch o wyzwaniach wynikających z ewentualnego zwiększenia celów redukcji emisji w roku 2030

17 listopada, 2020

Prezes Wojciech Dąbrowski o potrzebie zwiększenia konkurencyjności europejskiego przemysłu

12 października, 2020

Paweł Cioch, członek Rady Zarządzającej PKEE o sprawiedliwej transformacji energetycznej w kontekście Europejskiego Prawa o klimacie

8 września, 2020

Opinia PKEE na temat strategii inteligentnej integracji międzysektorowej oraz strategii wodorowej UE

16 lipca, 2020

Członkowie PKEE zapewniają bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz wspierają działania przeciwko koronawirusowi

29 marca, 2020

Wojciech Dąbrowski prezesem Rady Zarządzającej PKEE

29 marca, 2020